شهر مجازی

ما را دنبال کنید


25 خرداد روز ملی گل و گیاه

انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ نویسنده : مدیرسایت بازدید : 82 استان : تهران شهر : تهران

25 خرداد روز  ملی گل و گیاه

 

 
از سال 84 با درخواست اتحادیه گل و گیاه کشور و همکاری وزارت جهاد کشاورزی، دفتر گل و گیاه و شورای عالی انقلاب فرهنگی، 25 خردادماه به‌عنوان روز ملی گل نامگذاری شد.

ارتباط با طبيعت و لذت بردن از مناظر زيباى طبيعى، راهى ساده، ولى مهم، جهت كسب آرامش و تلطيف روح و روان آدمى است. كاشتن گل و گياه و يا دريافت هدايايى مانند گل می ‏تواند بيش از هر چيز شادى و طراوت را به انسان هديه دهد. پژوهش‏ها نشان می ‏دهد خريدن گل، كاشتن گل و گياه و به طور كلى نگاه كردن به گل، باعث برانگيخته شدن احساس شادى، آرامش و طراوت، مثبت‏ انديشى و دورى از غم و اندوه می‏ شود.

 

روز ملی گل و گیاه

 

روز گل و گیاه
انس گرفتن با طبیعت و لذت بردن از طراوت و سرسبزی طبیعت، راهی سادست برای کسب آرامش و تلطیف روح و روان آدمی. کاشتن گل و گیاه یا دریافت هدایایی مانند گل، بیش از هرچیز انسان را خوشحال می کند و طراوت را به او هدیه  می دهد. طبق نتیجه ی پژوهش ها، نگاه کردن به گل، کاشتن گل و حتی خریدن گل، به انسان طراوت، شادی و آرامش را هدیه می دهد و غم و اندوه را دور می کند. هم اکنون در جهان 100 کشور دارای گل ملی می باشند و در بعضی کشورها درخت به عنوان نماد ملی گیاهی انتخاب شده. رتبه ی نخست از نظر قدیمی ترین جایگاه گل ملی به گل رز اختصاص داده شده. در ایران گل های متنوعی برای ابراز علاقه، جشن و مهمانی، عروس و داماد، عیادت بیمار و... وجود دارد که هر گل نوعی نماد و نشان مشخص دارد. قدیمی ترین گلخانه مدرن ایران یادگاری از مرحوم زعیم می باشد که قدمتی 75 ساله دارد و تا امروزه فعال است و یکی از مدرنترین گلخانه های ایران است. اما بسی اندوهیگن است که سرانه مصرف گل در سرزمین سبز ایران 10 شاخه است. پس رواست تنها به روز 25 خرداد بسنده نکنیم و همه ی روزهایمان روز گل و گیاه باشد. 


دیدگاه خود را ارسال نمایید

الزامی
الزامی
یک ایمیل معتبر وارد نمایید.

رویداد ها

25 دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ، الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک تهران
25 دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ، الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک تهران
برگزاری سومین دوره نمایشگاه خانه و کالای ایرانی به میزبانی قزوین
برگزاری سومین دوره نمایشگاه خانه و کالای ایرانی به میزبانی قزوین
هفتمین دوره نمایشگاه سلامت، ورزش، تغذیه و خدمات به میزبانی اصفهان
هفتمین دوره نمایشگاه سلامت، ورزش، تغذیه و خدمات به میزبانی اصفهان
افزودن رویداد