شهر مجازی

ما را دنبال کنید


پارک های مشهد

انتشار : 1396/05/03 نویسنده : مدیرسایت بازدید : 606 استان : خراسان رضوی شهر : مشهد

پارک های مشهد

پارک های مشهد

با توجه به اینکه حرم امام رضا(ع) در شهر مشهد واقع است زائران این شهر نورانی را به قصد مسافرت زیارتی،تفریحی انتخاب می کنند به همین دلیل بانک گردشگری ایران درصدد برآمده تا پارک های مشهد را به شما عزیزان معرفی کند.

برترین پارک های مشهد را به شرح ذیل معرفی می کنیم.

پارک ملت مشهد

پارک ملت یکی از جاذبه های گردشگری مشهد و بزرگ ترین پارک این شهر می باشد. مساحت آن ۷۲ هکتار و بزرگ ترین چرخ و فلک خاور میانه در این پارک قرار دارد.قسمتی از این پارک مخصوص خانوم ها می باشد. در کل پارک ملت مشهد شهر بازی و کتابخانه و جاهای مختلف دیدنی دارد.

 

پارک ارم مشهد

بوستانی است که در سال ۱۳۸۶ توسط شهرداری ساخته شده و بسیار زیبا می باشد.

پارک وکیل آباد

پارک وکیل آباد از تفرجگاه های قدیمی و زیبای مشهد می باشد که در در جنوب غربی مشهد و انتهای بلوار وکیل اباد واقع شده است و با بلوار عریض و زیبای وکیل آباد به میدان آزادی مرتبط می شود. وکیل آباد به علت قدمت خود و قرار گرفتن در دره ای با صفا و هوای مطبوع از دیر باز مورد توجه اهالی شهر و مسافران بوده است.

پارک آبی سرزمین موج های خروشان

سرزمین موج های خروشان بزرگ ترین مجموعه آبی سرپوشیده در جهان در مساحتی بالغ بر 60000 متر مربع در یکی از بهترین و استراتژیک ترین مراکز تفریحی و گردشگری ایران واقع در مشهد - کیلومتر ۲ جاده شاندیز قرار گرفته است. این مجموعه تنها پارک آبی همزمان در ایران می باشد که توانایی پذیرایی همزمان از بانوان و آقایان گرامی را داراست.

پارک وحدت

این پارک به دلیل وجود دریاچه مصنوعی و مکانی برای اجرای نمایش در فضای باز بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.قبلا از این پارک به منظور برگزاری نماز جمعه استفاده می شده ولی امروزه با طراحی جدید و با وسعتی نزدیک به ۱۵ هکتار و به دلیل نزدیکی به حرم رضوی مکان مناسبی برای گذران اوقات مسافران به حساب میاد.این پارک در محدوده تقاطع بلوار وحدت و بلوار ولایت قرار دارد.

سرزمین موج های آبی

سرزمین موج های آبی یکی از بزرگترین پارک آبی سرپوشیده در خاورمیانه است که از لحاظ امکانات در رده کاملترین پارک های آبی دنیا به حساب می آید. از جمله امکانات تفریحی این مجموعه میتوان سرسره موج، استخر شنا، سونا، جکوزی، سرسره های سرعتی، رودخانه آرام و خروشان، سرسره های آهسته، استخر موج، کافی شاپ و رستوران را نام برد.

پارک ساحلی آفتاب

مجموعه پارک امکانات هیجان انگیز زیادی دارد مانند سرسره سقوط آزاد با ارتفاع ۲۰متر و طول ۱۰۰ متر، سرسره سرعت، سرسره آهسته، سرسره پیچ، سرسره دوقلو، چاله فضایی و همچنین استخر موج فضایی مرفه و پرهیجان که برای فراهم کردن ساعاتی خوش آماده میزبان از شماست.

پارک آبی ایرانیان

در شهر مشهد پارک آبی زیادی وجود دارد ولی این پارک آبی بازی‌های متنوعی نسبت به پارک‌های آبی دیگر در شهر دارد. از جمله این بازی ها رودخانه خروشان و اسکی رو آب را می توان نام برد. سرسره‌های پیچی به طول ۲۵ متر، چاله فضایی، سرسره‌های آهسته، سرسره‌های سرعتی، سر‌سره‌های رنگین‌کمان، رودخانه خروشان، استخر موج، اسکی روی آب و ده‌ها بازی و سرگرمی دیگر.

پارک کوهسنگی

در دل دو رشته کوه سنگی در جنوب غربی شهر مشهد یکی از جاذبه های گردشگری و تفرجگاه های ساکنین دیده میشود که در ایام مختلف سال مراجعه کننده دارد، به خصوص از قشر جوان و کودکان. این پارک قدیمی و مثلثی شکل که به کوهسنگی مشهور است بعد از حرم مطهر و آرامگاه فردوسی پربازدیدترین مکان شهر به حساب می آید.

پارک علمی پروفسور بازیما

پارک علمی پروفسور بازیما یکی از پارک های موضوعی در ایران است. این پارک در مساحتی حدود ۲۴۰۰ متر در طبقه چهارم مجتمع وصال واقع در منطقه گردشگری سپاد مشهد واقع شده است.

«پارک علمی پروفسور بازیما» در سه موضوع زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم (علوم تجربی) می باشد که با تلفیق حوزه های سرگرمی و آموزش سعی دارد فضایی مفرح و آموزنده را برای خانواده های ایرانی فراهم آورد.


دیدگاه خود را ارسال نمایید

الزامی
الزامی
یک ایمیل معتبر وارد نمایید.

رویداد ها

افزودن رویداد