شهر مجازی

ما را دنبال کنید


سوغات کاشان

انتشار : 1395/12/01 نویسنده : مدیرسایت بازدید : 418 استان : اصفهان شهر : کاشان

سوغات کاشان

سوغات کاشان

معروفترین سوغات کاشان همان فرش دستباف معروفش هست. هرچند کاشان در زمینه تولید فرش ماشینی هم با 70 درصد کل تولید فرش ماشینی کشور مقام اول را دارد.

 

غیر از فرش، کلوچه سنتی کاشان هم سوغاتی خوشمزه و ارزان قیمتی ست. نوعی شیرینی کوچک به اسم حاجی بادومی،باقلوای مخصوص کاشان، قطاب کاشان و پشمک هم که در اکثر شیرینی فروشی های کاشان عرضه می شود؛ گزینه های مناسبی برای خرید و سوغات است. کاشان همواره یکی از معروفترین شهر های کشور در زمینه صنایع دستی و هنرهای سنتی بوده است. صنایع نساجی ، کاشی سازی ،مسگری ظروف بدل چینی ، سفال و سرامیک و نگارگری این شهر معرفیت جهانی دارد . در حال حاضر نیز کارگاههای سنتی شعر بافی، قالی بافی، زیلو بافی، مخمل بافی، زری بافی ، سفالگری در کاشان فعال و مورد بازدید گردشگران داخلی و خارجی قرار دارند .

 

کلوچه سنتی کاشان

 

 

حاجی بادومی کاشان

 

باقلوای مخصوص کاشان

 

قطاب کاشان

 

پشمک کاشان

 

صنایع نساجی کاشان

 

صنایع کاشی سازی کاشان

 

صنایع مسگری کاشان

 

ظروف بدل چینی کاشان

 

کارگاه نگارگری کاشان

 

کارگاه قالی بافی کاشان

 

زیلو بافی کاشان

 

کارگاه مخمل بافی کاشان

 

کارگاه زری بافی کاشان

 

کارگاه سفالگری کاشان

بغییر از اینها گلاب و عطر کاشان و همینطور عرقیجات گیاهی آن جزو سوغاتی های مرغوب و خاطره انگیز به شمار می رود. اگر می خواهید همه اینها را یکجا ببینید و خرید کنید و اضافه بر آن از انواع صنایع دستی هم دیدن کنید بهتر است سری به بازار تاریخی و بزرگ کاشان بزنید که با مغازه ها و راسته ها و تیمچه های زیبایش تجربه بازدید از یک مکان تاریخی به همراه خرید را برایتان فراهم می کند.

گلاب کاشان

 

گردآوری و بازنشر:گروه بازرگانی آرین


دیدگاه خود را ارسال نمایید

الزامی
الزامی
یک ایمیل معتبر وارد نمایید.

رویداد ها

افزودن رویداد