شهر مجازی

ما را دنبال کنید


سوغات بوشهر

انتشار : 1395/12/01 نویسنده : مدیرسایت بازدید : 408 استان : بوشهر شهر : بوشهر

سوغات بوشهر
سوغات بوشهر
 
موضوعی است که در این بخش به آن پرداخته ایم. بوشهر یکی از بنادر زیبای جنوب کشور است که جاذبه های گردشگری بسیاری دارد ساحلی آرام و نخلستان های زیبا چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. حال در کنار سفر به این شهر ما دغدغه ی خرید برای اقوام خود داریم تا گواهی باشد براینکه در سفر به یادشان بوده ایم که در ادامه به شما سوغاتی های شهر بوشهر را معرفی می کنیم .از جمله سوغاتی های خوراکی بوشهر خرما، ارده، ماهی و میگو هستند. همچنین علاوه بر این خوراکی ها می توان صنایع دستی بوشهر را بعنوان سوغات تهیه کرد. در زیر به تعدادی از سوغاتی های استان بوشهر اشاره کرده ایم:
 
 
مسقطی بوشهر
 
 
حلوای راشی بوشهر
 
حلوای سنگک
 
 
 
خرمای بوشهر
 
کشت خرما در شهر بوشهر به دوران هخامنشیان باز میگردد و امروزه یکی از مشاغل اصلی مردم بوشهر تولید خرما و فرآورده های حاصل از آن است. خرما در ایران به طور کلی جایگاه ویژه ای را در بحث صادرات به خود اختصاص داده است به همین علت بوشهر هم از این لحاظ حائز اهمیت است. خرما یکی از مقوی ترین میوه هایی است که برای آن خواص بسیاری را میتوان بیان کرد از جمله دارای درصد زیادی گلوکز و ساکاروز، ویتامین های A,B,C,E و همچنین منبع غنی از انرژی برای بدن است. از خرما فرآورده های بسیاری بدست می آید مانند شیره ی خرما، لواشک خرما، شهد خرما، سرکه خرما، عصاره ی نوشابه خرما، شکلات صبحانه و … که هر کدام طعم منحصر بفردی دارند. شما می توانید این محصولات را بعنوان سوغات بوشهر همراه خود ببرید. 
 
 
 
ارده بوشهر
 
ارده یکی از فرآورده های خوشمزه کنجد است که بعنوان یک غذای پرانرژی در کنار شیره خرما، شیره ی انگور یا عسل لذیذتر و خوش طعم تر می شود. ارده از کنجد تهیه می شود و روغن آن منبع غنی ویتامین، آنتی اکسیدان، چربی اشباع شده و … است. همچنین با توجه به خواص بسیاری که دارد، بدن را در برابر هوای سرد مقاوم خواهد کرد. شما می توانید ارده و در کنار آن شیره ی خرمای مرغوب بوشهر را برای خود و یا بعنوان سوغات بوشهر تهیه کنید مطمئنا از آن استقبال خواهد شد.  
برخی دیگر از خواص روغن کنجد که در ارده استفاده می شود، عبارتند از:
o جلوگیری از ریزش مو و رشد سریع آن
o مفید برای کم خونی 
o تقویت گردش خون
o ….
 
 
 
ماهی و میگوی بوشهر
 
اگر به دنبال ماهی تازه و خوش طعم دریای جنوب هستید شهر بوشهر می تواند از این نظر نیاز شما را برطرف کند. در بوشهر بازار ماهی فروشان رونق بسیاری دارد و شما در آنجا انواع ماهی های مورد علاقه ی خود را پیدا خواهید کرد. ماهی های بوشهر همانند دیگر شهرهای جنوب کشور تنوع زیادی دارد از جمله ماهی هایی که در این شهر صید می شوند ماهی سنگسر، هامون، ماهی مرکب، ماهی شیر و … هستند. در کنار ماهی، میگوی بوشهر هم طرفداران بسیاری دارد و می توانید میگو را بصورت تازه در بوشهر تهیه کنید. همچنین غذاهای محلی خوشمزه ای که با ماهی و میگو تهیه می شوند نظرتان را جلب خواهند کرد.
 
 
 
گردآوری و بازنشر:گروه بازرگانی آرین

دیدگاه خود را ارسال نمایید

الزامی
الزامی
یک ایمیل معتبر وارد نمایید.

دلسوز

سلام، در خصوص سوغات شهر بوشهر آیا صنایع دستی ،یا دستبافته هایی مثل گبه، عبا، گلیم بافی هم هست کاش نام میبرید، چون هدف آشنایی با فرهنگهای ایران زیبامونه، ممنون.

۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۴:۴۶
الزامی
الزامی
یک ایمیل معتبر وارد نمایید.

سایر جاذبه های بوشهر


رویداد ها

افزودن رویداد