شهر مجازی

ما را دنبال کنید


سد تبارک آباد

انتشار : 1395/12/01 نویسنده : مدیرسایت بازدید : 691 استان : خراسان رضوی شهر : قوچان

سد تبارک آباد

وجود رود خانه ای دائمی در روستای تبارک آباد و قرار گیری آن در کنار کوه های برافراشته یادآور چالوس می شود بیخود نیست که چالوس خراسان را به این منطقه نسبت داده اند. این منطقه دارای آب و هوای سرد و مرطوب است عمده دلیل وجود این آب و هوای متنوع، عبور دایمی رودخانه اترک و ارتفاعات نسبتا بلند آن است که سبب تنوع گیاهی دارویی و سنتی و همچنین زیستگاه پرندگان مهاجر و ماهیان رودخانه ای شده است

 

سد تبارک آباد از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان قوچان است است. روستا و منطقه تبارک آباد در 20 کیلومتری شمال شرقی قوچان واقع شده ( تصویر هوایی ) ، که دارای آب و هوای مستعد و باغات و درختان فراوان و در نتیجه اقلیم مناسب است.

 

در تصویر فوق چشم اندازی از سکونتگاه روستایی را می بینید که بر لب صخره ای زیبا ساخته شده است که هم اکنون خالی از سکنه و متروکه می باشد ، با ورد به منطقه مسکونی و شواهد موجود به این نتیجه رسیدم که روستا دارای اهمیت فراوانی بوده است در حال حاضر قسمتی از روستا به زیر آب رفته است .

نمایی دیگر از این روستا ، خانه ای که بر لب پرتگاه ساخته شده است احتمالا از منازل شخصیت مهمی بوده است ، چون در اطراف اون برج دیدبانی بوده است و معماری منزل به طریقه خاصی بوده است

سرشاخه اصلی رودخانه اترک که به دریای خزر می ریزد در قوچان قرار دارد که اخیرا سد تبارک بر روی آن ساخته شده است. سد منظره زیبایی دارد و مردم بسیاری در اطراف آن به تفریح و گردش می پردازند.

  

  

 

 

 


دیدگاه خود را ارسال نمایید

الزامی
الزامی
یک ایمیل معتبر وارد نمایید.

رویداد ها

افزودن رویداد