شهر مجازی

ما را دنبال کنید


روستای میر

انتشار : 1395/12/01 نویسنده : مدیرسایت بازدید : 429 استان : البرز شهر : طالقان

روستای میر

روستای میر که در پایین طالقان قرار دارد یکی از روستاهای زیبا و البته مهم شهرستان طالقان می باشد که در فاصله 40 کیلو متری مرکز طالقان قرار دارد. در حال حاضر حود 121 خانوار در روستا ساکن هستند هم چنین این روستا 286 نفر جمعیت دارد.رودخانه شاهرود که از سمت پایین طالقان از کنار این روستا گذر می کند آب  مورد نیاز آباری برای مزارع روستا را تامین می نماید.روستای میر از چند لحاظ دارای اهمیت فراوانی می باشد:

  

1)به دلیل این که این روستا دارای طبیعتی  بکر و ناب و البته تا کنون دست نخورده می باشد که تصویری از چشمه زیبای  میر را در پایین که توسط مدیر وبلاگ گرفته شده است را مشاهده می کنید.

 

1)راه ارتباطی البته خاکی (مالرو) روستای میربا استان های مازندران و گیلان و  شهر های سه  هزار و تنه کابن از دیگر مزایای این روستا می باشد.

 

2)یه دلیل داشتن گونه زیستی (حیوانی) ثبت شده در حیات وحش طالقان که از اهمیت و جای حفاظت زیادی برخوردار می باشد لازم به ذکر است که گونه روباه معمولی و گرگ  دیده شده است.از  قلل این روستا بنده بی اطلاع بوده ولی ارتفاع این روستا از سطح دریا 1740 متر می باشد. در پایان شما را به دیدن از این روستا دعوت می کنم.

 

 

بازنشر اختصاصی:گروه گردشگری شهر مجازی ایرانیان

 

 

 

 

 

 


دیدگاه خود را ارسال نمایید

الزامی
الزامی
یک ایمیل معتبر وارد نمایید.

سایر جاذبه های طالقان


رویداد ها

افزودن رویداد