شهر مجازی

ما را دنبال کنید


درباره شهر مجازی

انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ نویسنده : مسافرچی بازدید : 1658

درباره شهر مجازی

بانک جامع گردشگری ایران

خلاصه طرح

بانک جامع گردشگری بستری مناسب برای معرفی جاذبه های دیدنی، رویدادها، تبلیغ مکان های اقامتی و به طور کلی خدمات مرتبط با حوزه ی گردشگری است. یکی از روش های بدست آوردن اطلاعات در مورد جاذبه های گردشگری یک منطقه از طریق موتورهای جستجوگر است به علت بالا بودن تعداد صفحات لیست شده و عدم تخصصی بودن نتایج حاصله، اطلاعات دقیق و کاربردی حاصل نمی شود. بانک های جامع گردشگری این امکان را برای کاربران فراهم می کند که جستجو به صورت موضوعی و براساس نیاز کاربران باشد و همچنین نتایج حاصله به اطلاعات مورد نیاز کاربر نزدیکتر باشد. خدمات موجود در این پروژه شامل معرفی جاذبه های گردشگری و رویدادهای در حال اجرا یا نزدیک به اجرا هر منطقه در کنار معرفی شرکت ها و ظرفیت های تجاری و مکان های اقامتی و سالن های سرو غذا (انواع رستوران ها و فست فودها و فود کوردهای با کیفیت) می باشد که با توجه به علایق افراد برای سفر معرفی می گردد.

معرفی بانک جامع گردشگری شهر مجازی

بانک جامع گردشگری ایران با عنوان شهرمجازی به آدرس اینترنتیwww.shahrmajazi.com، در سال 1388 در مرکز رشد دانشگاه کاشان که بعدها به یک شرکت دانش بنیان زیر نظر مستقیم معاونت ریاست جمهوری فعالیت خود را دادمه داد، با کسب تائید اساتید و مسئولین گروهی از نخبگان کشور به مدیریت مجتبی غلامپور تاسیس گردید.

چشم انداز

چشم انداز شهرمجازی به عنوان یک منبع موثق و شناخته شده در زمینه ی معرفی جاذبه های گردشگری و رویدادهای محلی، مکان های اقامتی و معرفی شرکت ها و ظرفیت های تجاری و کلیه مکان های اقامتی و سیستم های سرو انواع غذا به عنوان مرجع خدمات گردشگری، گردشگری سلامت، گردشگری تجاری (صادرات و واردات) در ایران می باشد.

ویژگی های طرح

با ورود به این سایت نقشه ی گربه مانند ایران را مشاهده می کنید که با کلیک بر روی هر استان وارد نقشه ی دیگری خواهید شد. در کنار این نقشه جهت سهولت در یافتن استان مورد نظر لیست تمامی استان ها نیز قرار گرفته است. علاوه بر نقشه، در صفحه ی اصلی رخدادهایی را مشاهده می کنید که زمان برگزاری آن از یک هفته مانده به برگزاری تا ساعات پایانی اتمام رویداد قابل مشاهده می باشد.

همانطور که گفته شد با انتخاب هر استان وارد نقشه ی استان مربوطه خواهید شد که تمامی شهرهای آن قابل انتخاب و در کنار نقشه لیست شهرها نیز قرار گرفته است.

با انتخاب شهر مورد نظر اطلاعات جامع آن منطقه همچون جمعیت و مساحت آن در قسمت ابتدایی صفحه قابل مشاهده است. پس از آن لیست مناطق گردشی، مذهبی و تاریخی شهر ملاحظه می گردد که با انتخاب هر کدام اطلاعات کامل و تصاویر آن قابل بازدید است.

در قسمت انتهایی صفحه لیستی از بهترین هتل های شهر و پس از آن لیستی از بهترین رستوران های شهر قرار گرفته است که با انتخاب هر کدام وارد صفحه ی مربوطه شده و اطلاعات کامل آن به همراه تصاویرش قابل مشاهده خواهد بود و همچنین در ذیل آن شرکت ها و پتانسیل های تجاری هر منطقه قابل روئیت می باشد.

اهداف طرح

اهداف تعریف شده برای این پروژه جهت معرفی و شناسایی هر چه بیشتر جاذبه های گردشگری موجود در ایران است، که به طور کلی شامل معرفی مکان ها و جاذبه های گردشگری (مکان های تاریخی، مذهبی و طبیعی )، معرفی اماکن اقامتی، رشد بازرگانی داخلی و خارجی، توریسم سلامت و در نهایت معرفی مراکز خرید و فرروش جهت رونق اقتصادی هر منطقه را نام برد.

 1. اهداف اقتصادی طرح

معرفی هر چه بیشتر جاذبه های گردشگری و رویدادهای محلی هر منطقه و پتانسیل های اقتصادی، بهداشتی، گردشگری و ... در نهایت افزایش گردشگر و و رشد اقتصادی هر منطقه می باشد.

 1. توجیه اقتصادی طرح

انعقاد قرار فی مابین آژانس های مسافرتی جهت ارائه تورهای مسافرتی و اماکن اقامتی جهت رزرو هتل، رستوران و ... جهت معرفی در وب سایت بانک جامع گردشگری و همچنین مدیریت و سامان مراکز تجاری و بازرگانی هر منطقه برای معرفی محصولات و خدمات در داخل و خارج از کشور می باشد.

 1. اهداف اشتغال زایی

نیازمند به نیروی انسانی جهت جمع آوری اطلاعات برای جاذبه های گردشگری هر منطقه و بازاریابی جهت انعقاد قرارداد پیرامون طرح اقتصادی مدون پروژه.  

 1. اهداف تحقیقاتی و توسعه طرح

شامل معرفی جدیدترین خدمات در حوزه گردشگری، بررسی و اجرای روش های نوین در زمینه خدمات مربوط به گردشگری و بهره گیری از جدید ترین روش های جستجو و ارائه برترین نتایج برای کاربر را می توان نام برد.

 1. اهداف خدماتی طرح

خدمات ارائه شده در بانک جامع گردشگری شامل موارد زیر است:

 • پایگاه اطلاعاتی کاملی از جاذبه گردشگری نظیر آثار و ابنیه تاریخی و مذهبی و مکان های طبیعی هر منطقه

 • ارائه ی اطلاعات اولیه اعم از میزان جمعیت، مساحت، مذهب، زبان، مشاهیر و موقعیت دقیق در خصوص هر شهر

 • تصاویری با زوایای مختلف از هر جاذبه ی گردشگری در سایت قرار داده شده است.

 • سوغات مخصوص هر شهر به منزله ی سهولت در هنگام مسافرت و خرید سوغاتی برای هر شهر به طور کامل توضیح داده شده است.

 • معرفی مراکز خرید و فروش هر منطقه و در نتیجه افزایش رونق اقتصادی

 • قابلیت جستجو به صورت موضوعی مطابق با نیاز کاربر

 • ارائه بهترین پیشنهادات با توجه به نیاز کاربران

 • امکان دسترسی به مراکز اقامتی هر منطقه جهت رزرو هتل و یا مهمان پذیر

 • آشنایی با آژانس های مسافرتی ارائه دهنده تورهای گردشگری در بازه زمانی مورد نظر کاربران

 • بازرگانی خارجی و داخلی، معرفی مکان های تولیدی و کارخانجات هر منطقه

 • توریسم سلامت، جهت آشنایی با مراکز درمانی هر منطقه

 • مشاهده ی تمام مکان های دیدنی و موقعیت دقیق آن بر روی نقشه برای گردشگران

 • مسیریابی دقیق کاربران برای سهولت در رفت و آمد.

دسته بندی محتوا

براساس تقسیم بندی های مشخص شده در بانک جامع گردشگری بخش های جهت معرفی جاذبه های گردشگری، مراکز اقامتی، مراکز درمانی، واحد های صنفی و کارخانجات و رویداد های هر منطقه تعریف شده است.

 1. اماکن و ابنیه تاریخی

یکی از هدف های گردشگری هر منطقه جاذبه های تاریخی آن است. هریک از این بناهای تاریخی با توجه به آداب و رسوم و فرهنگ جاری در زمان خود احداث گردیده اند، که معرف قدمت و اصالت هر منطقه است.

 1. امکان و بناهای مذهبی

از دیگر جاذبه های گردشگری هر شهر می توان به بناهای مذهبی هر منطقه اشاره نمود، بناهای مذهبی نیز با گذر زمان تغییرات قابل توجهی داشته اند و هر بنای با توجه به نوع بافت تاریخی ان به دوره ایی از تاریخ اشاره می کند.

 1. جاذبه های طبیعی

در هر منطقه ایی با توجه به اقلیم همان منطقه جاذبه های طبیعی وجود دارد، در وب سایت جامع گردشگری شهر مجازی به معرفی جامع و کامل جاذبه های طبیعی هر منطقه پرداخته می شود.

 1. سوغات هر منطقه

یکی دیگر از موارد معرفی شده در وب سایت بانک جامع گردشگری معرفی سوغات هر منطقه است.

 1. معرفی مراکز اقامتی

علاوه بر معرفی جاذبه های گردشگری هر منطقه، بخشی جهت معرفی مراکز اقامتی هر منطقه ایجاد گردیده است، که از این طریق افراد به بررسی مراکز اقامتی و رزرو هتل و یا مهمان پذیر مد نظر خود می توانند دغدغه اسکان مناسب در آن مکان را قبل از سفر مرتفع سازند.

 1. معرفی مراکز درمانی (توریسم سلامت)

از این قسمت به معرفی مراکز درمانی هر منطقه به طور اختصاصی پرداخته می شود.

 1. معرفی مراکز تجاری و واحد های صنفی

امکان معرفی واحدهای تجاری، کارخانجات و واحد های صنفی هر منطقه به طور تخصصی.

 1. نمایش رویدادهای هر منطقه

امکان مشاهده رویدادها و رخدادهای هر منطقه در بازه زمانی مشخص شده در بخش های مرتبط و هم در صفحه نخست.

 

رسالت ما:

با توجه به اینکه دهکده مجازی ایران معرف بسیاری از خدمات و محصولات می باشد و ویترین تمام عیار از محصولات و صنایع ایران عزیز، از این رو تیم شهر مجازی با ایجاد روال های نظارتی مدون و دقیق میزبان برترین ها می باشد و خدمات و کیفیت محصولات را به صورت دوره ای ارزیابی می نماید تا به امید باری تعالی روز به روز به اعتبار خود بیافزاید.

 

 


دیدگاه خود را ارسال نمایید

الزامی
الزامی
یک ایمیل معتبر وارد نمایید.

رویداد ها

افزودن رویداد