شهر مجازی

ما را دنبال کنید


بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ نویسنده : مسافرچی بازدید : 153 استان : تهران شهر : تهران

بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، «قرآن معنای زندگی» را شعار آینده این نمایشگاه ذکر کرد و گفت: ۱۴ کمیته ملی و بین المللی در دوره پیش روی نمایشگاه فعالیت خواهند کرد ضمن اینکه هم زمان در مشهد مقدس نیز شعبه استانی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گشایش می‌یابد و قرار است در سال‌های بعد علاوه بر مشهد به دو و یا سه استان دیگر نیز افزایش پیدا کند.

عبدالهادی فقهی زاده افزود: نوآوری‌ها و امتیازات نمایشگاه قرآن در سه محور ایجاد امکانات بیشتر برای فعالان قرآنی، ساماندهی بیشتر در امور طراحی و اجرای نمایشگاه، همچنین استقبال از طرح‌های ارسالی فعالان حوزه‌های گوناگون قرآن خلاصه می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد: برگزارکنندگان و مردم در دوره بیست و هفتم نمایشگاه بین المللی قرآن شاهد ثمربخشی و سودبخشی بیشتر نسبت به دوره‌های گذشته خواهند بود.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این دوره تلاش کرده‌ایم با ارزیابی بازخورد‌های نمایشگاه بیست و ششم کمترین مشکلات را داشته باشیم.

عبدالهادی فقهی‌زاده افزود: معاونت قرآن و عترت علاقه‌مند بود که در این چند سال چند روز از نمایشگاه را در روز‌های پایانی ماه شعبان برگزار کند تا امکان استقبال گسترده‌ای از آن وجود داشته باشد و مخاطبان شهرستانی نیز بتوانند از این نمایشگاه استفاده ببرند، اما به دلیل اینکه نمایشگاه کتاب در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران برگزار خواهد شد و بلافاصله بعد از نمایشگاه کتاب، نمایشگاه قرآن را برپا خواهیم کرد، به‌همین‌منظور امکان برگزاری نمایشگاه قبل از ماه رمضان میسر نخواهد بود.

وی گفت: شعار نمایشگاه در سال ۱۳۹۸ با عنوان «قرآن معنای زندگی» انتخاب شده است و به‌زودی پوستر نمایشگاه رونمایی خواهد شد.

فقهی‌زاده به اهداف، سیاست‌ها و راهبرد‌های نمایشگاه بیست و هفتم اشاره کرد و افزود: در جلسات شورای سیاست‌گذاری، تمام سیاست‌ها و اقدامات کلان بازنگری شد و با نگرشی عمل‌گرایانه و آرمانی، تجمیع در اهداف و سیاست‌ها صورت گرفت و به‌زودی همه سیاست‌ها از طریق سایت نمایشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی گفت:​ تلاش برای توسعه فرهنگ و آموزه‌های قرآنی از طریق قرآن و عترت و اُنس با آن در جامعه از اهداف و سیاست‌های اصلی در نمایشگاه قرآنی بیست و هفتم است و به این منظور نخستین بار بعد از نمایشگاه بیست و ششم دبیرخانه دائم نمایشگاه قرآن آغاز به کار کرد و با کار مستمر در حال انجام وظایف محوله است که اقدامات شایان توجهی در این زمینه صورت گرفته است.

معاون قرآن و عترت افزود: در جلسات شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه بیست و هفتم قرآن کریم، آسیب‌شناسی جدی درباره نمایشگاه‌های گذشته صورت گرفت و تلاش کردیم که به صورت تفصیل در بخش‌های ششگانه موضوعات را به‌صورت مفصل بررسی کنیم و نتایج آن در این نمایشگاه جدید قابل رؤیت خواهد بود.

 

محل برگزاری: نمایشگاه مصلای امام خمینی تهران
آدرس: خيابان شهيد دكتر بهشتی، روبروی خيابان ميرعماد


دیدگاه خود را ارسال نمایید

الزامی
الزامی
یک ایمیل معتبر وارد نمایید.

رویداد ها

25 دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ، الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک تهران
25 دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ، الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک تهران
برگزاری سومین دوره نمایشگاه خانه و کالای ایرانی به میزبانی قزوین
برگزاری سومین دوره نمایشگاه خانه و کالای ایرانی به میزبانی قزوین
هفتمین دوره نمایشگاه سلامت، ورزش، تغذیه و خدمات به میزبانی اصفهان
هفتمین دوره نمایشگاه سلامت، ورزش، تغذیه و خدمات به میزبانی اصفهان
افزودن رویداد