شهر مجازی

ما را دنبال کنید


امام زاده بی بی سکینه

انتشار : 1395/12/01 نویسنده : مدیرسایت بازدید : 325 استان : تهران شهر : شهریار

امام زاده بی بی سکینه

امامزاده بی بی سکینه   

امامزاده بی بی سکینه دختر گرامی امام موسی کاظم (ع) و خواهر بزرگوار امام رضا (ع) می باشد که در 40 کیلوتری غرب شهریار در کنار جاده ترانزیتی ملارد-اشتهارد و در دهستانی به نام بی بی سکینه واقع است.این امامزاده با توجه به کرامات فراوانش وصفا و معنویتی که در آن موج میزند از گذشته های دور مورد توجه مردم بوده و از آن در کتب قدیمی نام برده شده است.

 

هم اکنون هرساله پذیرای بیش از یک میلیون نفر زائر از سراسر کشور است.اختمان اصلی بقعه با نمای خارجی سنگ، فضای داخلی به طور کامل آینه کاری بوده و بسیار اعجاب بر انگیز است.ضریح آن نقره ای و طلا کوب بوده و گنبد کاشی و دو گلدسته دارد.زایر سرایی با 15اتاق در کنار این امامزاده وجود دارد که با توجه به زایران زیاد امامزاده به هیچ وجه کافی نمی باشد و توجه بیشتر مسولین را می طلبد.

  

درباره نحوه درگذشت ایشان در کتب کنزالانساب و همچنین در کتاب بهرالانصاب آمده است که:فرزندان امام موسی کاظم (ع) عبدالرحمن، زید، سلیمان، حمزه و سکینه خاتون در ولایت زهر آب افتادند. عبدالرحمن و زید را در پلنگ آباد و سلیمان را کوشک آباد و سکینه خاتون بنت امام موسی کاظم (ع) را در شهر آباد شهید کردند. خارجیان مرد آباد از عقب آمدند؛ در شهر آباد چشمه ای بود پر آب که حضرت سکینه خاتون خود  را در میانه ی آب افکند و غایب شد.با توجه به مطالب فوق و اینکه حضرت سکینه خاتون خواهر گرانقدر حضرت معصومه و امام رضا (ع) بوده و شیعیان به ایشان ارادت خاصی دارند؛ با ایجاد تسهیلات و امکانات رفاهی بیشتر در این بقعه نظر به نزدیکی آن به تهران بیش از پیش می تواند موردتوجه قرار گیرد و هر هفته میعادگاه عاشقان ائمه اطهار و خاصه امام رضا (ع) باشد.

 

  

 

 

 

 


دیدگاه خود را ارسال نمایید

الزامی
الزامی
یک ایمیل معتبر وارد نمایید.

رویداد ها

افزودن رویداد