شهر مجازی

ما را دنبال کنید


آبشار یاسوج

انتشار : 1395/12/01 نویسنده : مدیرسایت بازدید : 297 استان : کهگیلویه و بویر احمد شهر : یاسوج

آبشار یاسوج

آبشار ياسوج

اصلي ترين جاذبه گردشگري شهر ياسوج آبشار زيبا و معروف ياسوج مي‌باشد اين آبشار در فاصله 2 کيلومتري مرکز شهر و در شمال شهر ياسوج واقع است و هر ساله مورد توجه گردشگران و توريستهاي ايراني و خارجي قرار مي‌گيرد آب‌ چشمه‌هايي‌ كه‌ از دل‌ كوه‌هاي‌ زاگرس‌ جوشيده‌ در دو كيلومتري‌ شمال‌ شهر ياسوج‌ آبشاري‌ به‌ ارتفاع‌ ده‌ متر را به‌ منظر تماشا گذاشته‌ است‌. چشم‌انداز اين‌ آبشار، نهرهاي‌ آب‌ در بستر مارپيچ‌ مشبك‌، باغ‌هاي‌ ميوه‌، مراتع‌ سرسبز و پر از گل‌هاي‌ رنگارنگ‌ است‌، كه‌ چشم‌ بيننده‌ را خيره‌ مي‌سازد. هر ساله‌ آبشار ياسوج‌ در فصل‌ بهار، تابستان‌ و پاييز پذيراي‌ گردشگران‌ است‌.از ديگر آبشارهاي‌ اين‌ استان‌، آبشار بهرام‌ بيگي‌ است‌. اين‌ آبشار در ميان‌ صخره‌هاي‌ سنگي‌ واقع‌ شده‌ و بعد از مارگون‌ قرار دارد.آبشار بن‌ رود نيز بعد از سي‌ سخت‌ قرار گرفته‌ و شامل‌ توف‌شاه‌ (آبشار شاه) و آبشار بن‌ رود است‌ كه‌ ازچندين‌ چشمه‌ تشكيل‌ شده‌ و حدود 20 متر ارتفاع‌ دارد و منطقه‌ بسيار زيبايي‌ را پديد آورده‌ است‌.

  

"به ياسوج شهر آبشارهاي خروشان خوش‌آمديد"؛ اين جمله‌اي بود كه در آستانه ورود به شهر ياسوج، بر تابلويي نقش بسته بود، جمله‌اي كه آغاز سفري رويايي به شهري رويايي است.

 شمال كشور، همان خطه هميشه سبز كشورمان، آبستن دل‌ فريب‌ترين چشم اندازهاي طبيعي كشور است. هرگاه از كسي در مورد زيباترين مناظر طبيعي كشورمان سوال شود بدون شك از خط ساحلي سرسبز درياي خزر ياد خواهد نمود. من خود نيز همواره بر اين امر واقف بودم تا اينكه سفري 2 روزه به استان كهگيلويه و بوير احمد و شهر ياسوج برايم پيش آمد، سفري كه تجربه‌اي تازه در زندگي من بود.

           

شايد تا بحال در مورد ياسوج و آبشارهاي زيباي آن مطالب بسياري شنيده باشيد (البته اگر به آنجا سفر نكرده باشيد) گفته‌هايي كه بيشتر به افسانه‌ها شباهت دارد. شهرستان ياسوج در 300 كيلومتري جنوب شهر اصفهان و در بخش مرتفع رشته كوه زاگرس قرار گرفته است. آب و هواي سرد كوهستاني آن بستر جنگلهاي تنك بلوط آن است كه از ديدني‌هاي ايران به شمار مي‌آيد. آنطور كه شنيده بودم، فصل ديدن ياسوج اوايل بهار و به خصوص اريبهشت ماه است؛ من هم بر آن شدم تا ديدني‌هاي ارديبهشت ياسوج را از دست ندهم. سرانجام، با كمي تاخير برنامه سفر به ياسوج در ابتداي خرداد ماه مهيا شد.

 


دیدگاه خود را ارسال نمایید

الزامی
الزامی
یک ایمیل معتبر وارد نمایید.

رویداد ها

افزودن رویداد