شهر مجازی

ما را دنبال کنید


آبشار آسیاب خرابه

انتشار : 1395/12/01 نویسنده : مدیرسایت بازدید : 232 استان : آذربایجان شرقی شهر : جلفا

آبشار آسیاب خرابه

آبشار آسياب خرابه جلفا

آسياب خرابه يكى از زيباترين مناظر ديدنى آذربايجانشرقى است كه در حدود ۲۷ كيلومترى علمدار گرگر (هادى شهر) قرار دارد و در نوار مرزى ايران و جمهورى آذربايجان در ۵ كيلومترى روستاى منجن آباد در حاشيه رود ارس واقع شده است. شما ميتوانيد در سر راهتان به جلفا كمي راهتان را كج كنيد و از اين مكان زيبا نيز ديدن كنيد.سابقا در اين محل يك باب آسياب آبى وجود داشت كه با استفاده از اين آبشار كار مى كرد. اما در حال حاضر خرابه اى بيش از اين آسياب باقى نمانده است. به همين دليل به نام آسياب خرابه معروف شده است.

 

آب اين چشمه زيبا و زلال از كوه كيامكى‏‎‎، يكى از كوههاى بلند بين منطقه ديزمار غربى ارسباران و شهرستان مرند و بخش زنوز سرچشمه مى گيرد. در مظهر چشمه اين آسياب درختان انجير بسيار روئيده است و آب به صورت آبشارى زيبا به سمت دره جريان مى يابد.منطقه كوهستاني است و در نگاه اول بي آب و علف به نظر ميايد.اما جلوتر كه ميرويد صداي شر شر آب ترنم گوش نوازي برايتان ايجاد ميكند و سپس در اوج ناباوري از كوه پايين كه برويد خود را در مقابل منظره دلنوازي خواهيد ديد.انگار ناگهان پا به بهشت گذاشته ايد.

تمام سطوح ديواره آبشار پوشيده از خزه و گياهان آبزى است كه مناظر باورنكردني را پديد آورده است. آب با سرعت زياد از كوه به پايين سرازير ميشود و ديواره باران زايي ايجاد ميكند.حتي ميتوانيد كمي ماجراجويي كرده و با يك پرش به آن سمت ديواره برويد .در اين صورت شما در پشت ديواري از آب قرار خواهيد گرفت بدون اينكه خيلي خيس بشويد.

 

فقط يادتان باشد كه اشتباه ما را تكرار نكنيد.در زمان مناسب به اينجا برويد.قبل از اينكه خورشيد در حال غروب باشد.در اين صورت خواهيد توانست عكسهاي بسيار زيبايي از آبشار و قطرات آب به يادگار بگيريد.

 

منابع:

http://sadidnews.com

http://iranghard.tebyan.net

 


دیدگاه خود را ارسال نمایید

الزامی
الزامی
یک ایمیل معتبر وارد نمایید.

سایر جاذبه های جلفا


رویداد ها

افزودن رویداد