شهر مجازی

ما را دنبال کنید


تبلیغ خود را اضافه کنید

معرفی شهر بدره


بدره درسال۱۳۴۷ ازناحیه روستایی به بخش بدره وناحیه شهری ارتقاءیافت.بدره تاسال۱۳۹۲ درتقسیمات کشوری درحوزه جغرافیایی شهرستان دره شهر وبه عنوان یکی از بخش های چهارگانه این شهرستان(بخش مرکزی دره شهر ٬بخش آبدانان٬ بخش بدره وبخش ماژین)شناخته می شد که در۹ تیر۱۳۹۲ ازشهرستان دره شهر انتزاع وبه شهرستان ارتقاء یافت.

بخش آبدانان نیز درسال۱۳۷۴ از شهرستان دره شهر منتزع وبه شهرستان تبدیل شد.این شهر در شرق استان ایلام در موقعیت جغرافیایی ۴۷ درجه طول شرقی و ۳۳ درجه عرض شمالی قرار گرفته‌است. بلندترین نقطهٔ این شهر در جنوب شهر و تپه‌ای به نام چکتایر است که در شمال ارتفاعات کبیر کوه قرار گرفته‌است.


زبان
اکثریت ساکنان شهرستان بدره به زبان کردی بدره‌ای تکلم می‌کنند. کردی بدره ای شباهت بسیار زیادی به کردی سورانی دارد و در بسیاری از کلمات را مانند یکدیگر بیان میکنند همچنین دربخش هندمینی اقلیتی ازمردم به لری شوهانی تکلم می کنند.

چهره‌های سیاسی تیمسار سپهبد عبدالعلی بدره‌ای آخرین فرمانده نیروی زمینی ارتش شاهنشاهی ایران که در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ در حین خروج از ستاد فرماندهی در لویزان ترور و در ۲۳ بهمن ۱۳۵۷ کشته‌شد، از چهره‌های سرشناس متولد شهر کرمانشاه به شمار می‌رود.

 

جاذبه‌های تاریخی

تپه‌های لارت

تپه‌های لارت مربوط به دوره ساسانیان - دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان بدره، بخش مرکزی شهرستان بدره، روستای آبهر پایین واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مجموعه آثار تنگه دربند

مجموعه آثار تنگه دربند مربوط به دوره ساسانیان - سده‌های اولیه دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان بدره، بخش هندمینی، روستای گچ کوبان، ۳ کیلومتری تنگه دربند واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۴۶۱۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. آثار باستانی زرانگوش و زید از دیگر جاذبه‌های قابل اشاره است.

جاذبه‌های طبیعی
از جمله مناطق دیدنی این شهر می‌توان به روستای کُلم، تنگه باستانی لارت، تنگه رازیانه و آبشارهای دربند و رشته کوه کبیرکوه اشاره کرد که در فصل زمستان و تا اواخر بهار از برف پوشیده است.

بدره دارای اماکن ورزشی زیر است:

باشگاه ورزشی شهید مرادحاصلی
سالن ورزشی خلیج فارس
سالن ورزشی اختصاصی کشتی
سالن ورزشی اختصاصی بدنسازی
استخر سرپوشیده زمزم

در این اماکن، ورزش‌هایی چون بدنسازی، تکواندو، رزمی، ژیمناستیک، فوتسال، کاراته، کشتی، والیبال، بسکتبال، دوومیدانی، شنا انجام می‌گیرد.

آبشار زیبای دربند هندمینی شهرستان بدره

سد سیمره شهرستان بدره

طبیعت زیبای بدره

هتل های شهر بدره

افزودن هتل من

رستوران های شهر بدره

افزودن رستوران من

شرکت های شهر بدره

افزودن شرکت من

رویداد ها

افزودن رویداد