شهر مجازی

ما را دنبال کنید


تبلیغ خود را اضافه کنید

معرفی شهر فریدونکنارفِرِیدون‌کِنار یکی از شهرهای ساحلی استان مازندران است. این شهرستان از شمال با دریای خزر، از شرق با شهر بابلسر و از غرب هم‌مرز با شهر محمودآباد و از جنوب با شهرهای بابل و آمل همسایه‌است.فریدون‌کنار از سال ۱۳۲۰ شهر شده‌است و از سال ۱۳۸۶نیز شهرستان شده‌است.

در شهرستان فریدونکنار شهرک‌های ساحلی وجود دارد که در دوره پهلوی‌ها برای رفاه حال مسافرین و توریست در این شهر بنا شده‌است. دلیل آن هم این است که در منطقه شمال ایران شهرستان فریدونکنار بعد از شهر چالوس به دلیل شرایط منحصربه‌فرد ساحلی، انتخاب دوم توریست‌ها بوده‌است. نام قدیم این شهر فری‌کنار بوده‌است.هم اکنون این شهرستان به دو بخش مرکزی و دهفری تقسیم شده‌است.

جمعیت

بنا بر سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰، جمعیت شهر فریدون کنار ۳۶۱۹۲ نفر بوده‌است.

روستاهای فریدونکنار

منتخبی از روستاها و دهستان‌های شهرستان فریدونکنار: فیروزآباد. از باران، شیر محله، مهلبان، نوایی محله، بنه کنار، بی نمد، منقارپی، جزین، کلاگر سرا، اسبوکلا، حسین‌آباد، اوکسر کریم‌کلا، طوله سرا، روستای سوته، فرم، حیدرکلا، اسلام‌آباد، ملاکلا، کاردگر محله (کاردیرمحله:شواهدی ازاین روستا بجایمانده که حاکی از وجود (دیر) آتشکده زرتشتیان دراین روستا می‌باشد وبه همین مناسبت نام این روستا کاردیر محله نامیده می‌شد که بعدها بابه کاردگر محله تغییر نام یافت شاهد مثال این مدعا وجود افرادی درزمان ماست که هنوز در نام خانوادگی آنها پسوند کاردیر از اجدادشان به آنهار سیده که منسوب به آن خاندانند)، بخش مرکزی.بخش مرکزی شامل سه محله کهن است به نامهای ۱)خرسه محله (به معنی محله‌ای که آفتاب از آن بر می‌آید :یا همان محله شرقی) ۲)میان محله ۳) وشکا محله (به معنی محله سر سبز ودارای مرتع)

جاذبه‌های گردشگری

ساحل ماسه‌ای با امتداد بیش از ۱۰ کیلومتری.زیستگاه بین‌المللی درنای سیبری، درایران تنها زیستگاه و در جهان جزو چهار زیستگاه درنای سیبری می‌باشد.دامگاه پرندگان از باران و سوته.پل تاریخی شهرستان فریدون‌کنار (که زمان ساخت آن به سالهای حکومت رضا شاه و توسط مهندسین آلمانی می‌باشد که شهر راه به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌کند).زمین‌های شالیزاری.بازار بزرگ ماهی فروشان.بازار فصلی پرندگان وحشی.باغ پرندگان.پارک جنگلی زاهدکلا و سوته.پارک ساحلی لاله.پل میلاد.سقاخانهٔ تاریخی کریمکلا (اوکسر)بازار هفتگی (شنبه بازار).ساختمان قدیمی شهرداری و ساختمان فعلی شورای شهر.امامزاده سید محمد.امامزاده قاسم کاردگر محله.پارک جزیره.مراکز خرید

 

منبع:ویکی پدیا

گردآوری و بازنشر:گروه بازرگانی آرین

جاذبه های گردشگری شهر فریدونکنار

افزودن جاذبه گردشگری

هتل های شهر فریدونکنار

افزودن هتل من

رستوران های شهر فریدونکنار

افزودن رستوران من

شرکت های شهر فریدونکنار

افزودن شرکت من

رویداد ها

افزودن رویداد