شهر مجازی

ما را دنبال کنید


تبلیغ خود را اضافه کنید

معرفی شهر عنبرآباد


 

عنبرآباد شهری است در ۲۵۷ کیلومتری حنوب استان کرمان قرار دارد که از شمال به و غرب شهرستان جیرفت و از جنوب شهرستانهای کهنوج و رودبار جنوب و شرق به شهرستانهای بم و ریگان هم‌مرز می‌باشد.

طبق آخرین سرشماری در سال ۱۳۹۰ جمعیت این شهرستان بیش از ۱۰۰ هزار نفر می‌باشد که شامل ۲ بخش مرکزی و جبال بارز جنوبی و ۳ شهر عنبرآباد، مردهک و دوساری می‌باشد.

نکته جالب توجه در مورد این شهرستان این است که در طی سفرهای استانی دولت‌های نهم و دهم به این شهرستان، رئیس جمهور وقت محمود احمدی‌نژاد پس قرار گرفتن در جایگاه سخنرانی خود و مشاهده انواع محصولات و میوه جات کشاورزی بر سر ذوق می‌آیند و می‌فرمایند: «نگین عنبرآباد بگین بهشت آباد»

 

تپه‌های باستانی کنار صندل

مورخان و باستان شناسان ایرانی با حفاری‌های بسیار در حوضهٔ هلیل رود و روستای کنار صندل به این مهم دست یافتند که گهوارهٔ تمدن خاور میانه بین‌النهرین نیست بلکه جیرفت است. انها با حفاری و پیدا کردن سنگ‌های صابونی در حوزهٔ هلیل رود موفق به اثبات نظریه شهر دقیانوس و کنار صندل شدند و آن را به ثبت ملی رساندند. آنها نیز پیکرهٔ انسان نمای یک بت را پیدا کردند. طبق این نظریه شهری در کنار هلیل رود به مساحت ۴۰۰ کیلومتر مربع وجود داشته که حتی از تمدن بابل و بین‌النهرین نیز قدیمی تر بوده است که این با یافت بیش از ۴۰۰ شی گرانبها حاصل شد و پروژهٔ شهر دقیانوس و کنار صندل اولین تمدن در خاور میانه به شمار رفت و به ثبت ملی رسید.

 

گردآوری و بازنشر:گروه بازرگانی آرین

منبع:ویکی پدیا

جاذبه های گردشگری شهر عنبرآباد

افزودن جاذبه گردشگری

هتل های شهر عنبرآباد

افزودن هتل من

رستوران های شهر عنبرآباد

افزودن رستوران من

شرکت های شهر عنبرآباد

افزودن شرکت من

رویداد ها

افزودن رویداد