شهر مجازی

ما را دنبال کنید


تبلیغ خود را اضافه کنید

معرفی شهر ماهشهر


بندر ماهشَهر یا معشور شهری است که در جنوب استان خوزستان کشور ایران با طول جغرافیایی ۴۹ درجه و ۱۳ دقیقه و عرض جغرافیایی ۳۰ درجه و ۳۳ دقیقه واقع شده است. شهر بندر ماهشهر مرکز شهرستان بندر ماهشهر است.

ارتفاع این شهر از سطح دریا حدود ۳ متر می‌باشد. بندر ماهشهر کنونی شامل دو بخش می‌باشد، بندر ماهشهر قدیم و دیگری موسوم به ناحیهٔ صنعتی. بندر ماهشهر دارای مساحت ۲۷۱۳ هکتارمی‌باشدکه بعد از اهواز وسیع‌ترین شهرستان خوزستان است. بندر ماهشهر دارای ۳۷۲ هکتار بافت فرسوده است که مساحت زیادی می‌باشد و حدود ۱۵٪ کل مساحت شهر است.

شهرهای اطراف آن شامل:از شمال به اهواز، از غرب به بندر امام خمینی و شادگان، از شرق به رامشیر و امیدیه و از جنوب به خلیج فارس و از جنوب شرق به هندیجان ختم می‌شود. بندر ماهشهر تنها شهر ایران است که دارای خور - شاخه‌هایی از دریا که به خشکی منشعب می‌شوند - می‌باشد که مهمترین آنها خور موسی نام دارد که از نظر استراتژیک و اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

خور موسی که در جنوب بندر ماهشهر قرار دارد دارای انشعابات زیادی است و یکی از این انشعابات از وسط شهر بندر ماهشهر می‌گذرد. البته در گذشته شاخه‌های دیگری هم در شهر داشته ولی از بین رفته‌اند. یکی از شاخه‌هایی که از بین رفته شاخه‌ای بوده که از خور اصلی شهر - که هنوز موجود است - شروع و به تقاطع خیابان‌های باهنر و چمران کنونی ختم می‌گردید. (مردم بومی به آن سده می‌گفتند).

هتل های شهر ماهشهر

افزودن هتل من

رستوران های شهر ماهشهر

افزودن رستوران من

شرکت های شهر ماهشهر

افزودن شرکت من

رویداد ها

افزودن رویداد