شهر مجازی

ما را دنبال کنید


تبلیغ خود را اضافه کنید

معرفی شهر نظر آباد


نَظَرآباد یکی از شهرهای استان البرز و مرکز شهرستان نظرآباد است.این شهرستان قدمتی حدود نه هزار سال دارد . به طوری که منطقه باستان‌شناسی ازبکی در آن واقع شده است و نمونه اولین خشت دست ساز بشر که در سازمان ملل نگهداری می‌شود


اطلاعات کلی

کشور: ایران

استان: البرز

شهرستان: نظرآباد

مردم

جمعیت: ۹۷٬۷۲۲

زبان‌ گفتاری: فارسی،ترکی

مذهب: شیعه{C}

 

  

 

 

نَظَرآباد یکی از شهرهای استان البرز و مرکز شهرستان نظرآباد است.این شهرستان قدمتی حدود نه هزار سال دارد . به طوری که منطقه باستان‌شناسی ازبکی در آن واقع شده است و نمونه اولین خشت دست ساز بشر که در سازمان ملل نگهداری می‌شود، توسط آقای خاتمی به نشانه گفتگوی تمدن‌ها از این محوطه باستانی به سازمان ملل هدیه شده است.آقای مصطفی بازرگان برادر مرحوم مهندس مهدی بازرگان از مفاخر و محققین این شهرستان محسوب می‌شوند و هم اکنون در سن ۹۷ سالگی در این منطقه زندگی می‌کنند. شهر مصطفی آباد یادگار دوران مباشری ایشان بر این شهر است. جاذبه‌های این شهرستان:

{C}

 

  

 

 

صنعت

 منطقه صنعتی سپهر با حضور بیش از ۴۰۰ شرکت تولیدی بخصوص در زمینه مواد غذایی.

 

گردشگری

منطقه باستانشناسی ازبکی به لحاظ قدمت و پیشینه در شمال غربی این شهرستان واقع شده است .این منطقه در دوره سوم کاوش می‌باشد و آغاز فعالیت‌های کاوش در دوره اول توسط دکتر مجیدزاده انجام گرفته‌است. باغات میوه، هوای پاک و درختان چنار چند ده ساله جلوه‌ای سبز و زیبا به مرکز این شهرستان داده‌اند همچنین خانه و اتومبيل دكتر مصدق يخچال روستاي نجم آباد ، تپه ازبكي امامزاده ابراهيم ، مجموعه فرودگاه آزادي تپه گاز رسنك ، امامزاده چهل دختر تينال تپه ، روستاي عشايري گلدره تپه شرف الدين از جمله مناطق گردشگری این شهرستان می باشد.

 

منبع:

http://fa.wikipedia.org

گرد آوری وبازنشر:گروه گردشگری شهر مجازی ایرانیان

 

جاذبه های گردشگری شهر نظر آباد

افزودن جاذبه گردشگری

هتل های شهر نظر آباد

افزودن هتل من

رستوران های شهر نظر آباد

افزودن رستوران من

شرکت های شهر نظر آباد

افزودن شرکت من

رویداد ها

افزودن رویداد