شهر مجازی

ما را دنبال کنید


تبلیغ خود را اضافه کنید

معرفی شهر رودبار


 

شهرستان رودبار جنوب یکی از شهرستانهای استان کرمان است؛ که در منتهی الیه جنوب شرقی استان قرارگرفته‌است که از شمال با بم و عنبرآباد از شرق با استان سیستان و بلوچستان از جنوب با قلعه گنج واز غرب با کهنوج همسایه است.

فاصله آن از مرکز استان ۳۳۳ کیلومترو با جیرفت ۸۵ کیلومتر و فاصله آخرین آبادی آن تا مرکز استان ۵۰۰ کیلومتر است.مساحت این شهرستان ۱۳۲۰۰ کیلومتر مربع می‌باشد و مرکز آن شهر رودبار است. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۹۰، برابر با ۱۰۴٬۴۲۱ نفر بوده‌است

روستای زگردی

روستای زگردی (شهرستان رودبار جنوب): ازتوابع بخش جازموریان که در حد فاصل شهرستان رودبار جنوب و زهکلوت واقع شده است. از ایام باستان تا کنون به این منطقه ” زگردی” گفته می شود که قدمت آن به 5500 هزار سال قبل از میلاد برمی گردد. زگردی به منطقه ای گفته می شود که در اطراف آن درختان جنگلی باشد. و در میان آن تپه ای گرد و بلند وجود داشته باشد. این روستا دارای 2500 نفر جمعیت و 700 خانوار می باشد. محصولات کشاورزی ،حنا، گندم، هندوانه، گوجه، کنجد، ذرت، خیار و خرما می باشد . که گندم و حنا از محصولات مهم منطقه می باشد. 2000 هکتار از زمینهای این منطقه زیر کشت گندم می باشد . گاو ، گوسفند و شتر از جمله دامهایی هستند که در این منطقه پرورش داده می شوند. از صنایع دستی روستای زگردی که توسط زنان این روستا انجام می گیرد می توان به (سوزن دوزی- آینه و دکمه دوزی ..) نام برد.

گردآوری و بازنشر:گروه بازرگانی آرین

منبع:ویکی پدیا

جاذبه های گردشگری شهر رودبار

افزودن جاذبه گردشگری

هتل های شهر رودبار

افزودن هتل من

رستوران های شهر رودبار

افزودن رستوران من

شرکت های شهر رودبار

افزودن شرکت من

رویداد ها

افزودن رویداد