شهر مجازی

ما را دنبال کنید


تبلیغ خود را اضافه کنید

معرفی شهر بندرانزلی


انزلی بهشت اروپایی ایران و دومین شهر پرجمعیت استان گیلان است؛

این شهر آب و هوای مرطوب معتدل ساحلی دارد و دارای اولین و بزرگترین بندر ایران در سواحل جنوبی دریای خزر(کاسپین) است.

ساکنین این منطقه به آن انزلیچی می گویند. در این شهر زیبا تلاقی دریا و مرداب و ساحل چشم اندازی بدیع می آفریند.
دریای کاسپین، سواحل ماسه ای، مرداب انزلی (از زیباترین و بزرگترین مرداب های دنیا)، موج شکن انزلی برج ساعت (دیرینه ترین بنا در انزلی) پل های تاریخی انزلی و غازیان، پارک ساحلی، کاخ موزه نیروی دریایی، کاخ انزلی از دیدنی های این شهربندری است که همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

از کشتی میرزا کوچک خان جنگلی نیز غافل نشوید این کشتی تنها شناور سواحل شمال کشور است. که برای مقاصد تفریحی مورد استفاده قرار می گیرد.
برای خرید در انزلی می توانید به بازار کاسپین بروید این بازار به لحاظ موقعیت دریکی از بهترین مکان های شهر بنا شده است و یکی از هدف های مسافرین در روزهای تعطیل است؛ بازار پردیس نیز محل فروش صنایع دستی، پوشاک و... است.

اکثر اجناس موجود در این بازار اجناس روسی است و یکی از شلوغ ترین بازار های انزلی است و بازارساحلی، شنبه بازار، بازار گیلار، بازار سپه نیز مکان های خرید انزلی هستند که می توانید کالاهای خود را در آنجا یافت کنید.

اقامت در انزلی را می توانید در هتل دلفین، هتل نمونه، هتل نمونه انزلی، هتل سفید کنار و... تجربه کنید و با فراغ خاطر لحظات خوبی را داشته باشید.
سوغات انزلی بدون شک از ماهیان خزری، انواع سبزیجات محلی، زیتون، سیر و ترشیجات محلی است؛ همچنین این بندر محل تولید صنایع دستی چوبین و صنایع مروار بافی است.
سفره‌ی انزلی مملو از غذا های دریایی با سبزی های محلی است. معروفترین غذا دراین منطقه فسنجان است که با گوشت چرخ کرده یا مرغابی تهیه می شود. کال کباب و ترشه شامی را نیز فراموش نکنید.

جاذبه های گردشگری شهر بندرانزلی

افزودن جاذبه گردشگری

هتل های شهر بندرانزلی

افزودن هتل من

رستوران های شهر بندرانزلی

افزودن رستوران من

شرکت های شهر بندرانزلی

افزودن شرکت من

رویداد ها

افزودن رویداد