شهر مجازی

ما را دنبال کنید


تبلیغ خود را اضافه کنید

معرفی شهر فردوس


فردوس در 24 درجه عرض شمالی و 58 درجه و 9 دقیقه طول شرقی واقع شده است این شهرستان دارای 3 بخش و 17 دهستان و108 پارچه آبادی میباشد.

رشته ارتفاعات فردوس كه شمال و شمال شرقی این شهرستان را در بر می گیرد حد فاصل این شهرستان با گناباد است و جلگه فردوس در جنوب آن قرار دارد.مشهورترین ارتفاعات آن عبارتند از سفید كوه ، كوه كلات ،سیاه كوه ، زردكوه و كوه چرمه .رشته كوه دیگری در جنوب غربی شهر فردوس قرار دارد كه به طرف جنوب شرقی بر ارتفاعش افزوده می گردد و سرانجام به كوههای بیرجند می پیوندد.

این رشته كوه در حدود فردوس نامهای مختلفی دارد و دو قله آن به خاطر داشتن قلعه های مشهور اسماعیلیان به كوه قلعه و كوه قلعه حسن آباد معروف است. بجز كلاته هایی كه در دره های این منطقه قرار دارد،بقیه اراضی شهرستان هموار و اغلب عاری از هر گونه پوشش گیاهی است. در سالهای پر باران علف هایی كه غالبا بیش از چهل روز دوام ندارد.

سطح زمین را می پوشاند.فردوس درمنطقه زلزله خیز قرار گرفته كه هر چند سال زلزله های شدیدی این شهرستان را می لرزاند. قسمتهای كوهستانی فردوس دارای زمستانهای سرد و تابستانهای معتدل است و در مناطق كم ارتفاع تابستانها فوق العاده گرم است. در سالهایی كه بارندگی كافی وجود داشته باشد. گیاهان صمغ دار نظیر كتیرا و انغوره از این نواحی به دست می اید. در اطراف كوهپایه ها نیز درختان بادام دیم دیده میشود .از محصولات كشاورزی این منطقه زعفران ، انار ، كشمش ،انگور، خربزه و پنبه را میتوان نام برد .

جاذبه های گردشگری شهر فردوس

افزودن جاذبه گردشگری

هتل های شهر فردوس

افزودن هتل من

رستوران های شهر فردوس

افزودن رستوران من

شرکت های شهر فردوس

افزودن شرکت من

رویداد ها

افزودن رویداد