شهر مجازی

ما را دنبال کنید


تبلیغ خود را اضافه کنید

معرفی شهر کرمان


 

موقعيت جغرافيايي

استان‌ كرمان‌ با 175069 كيلومتر مربع‌ وسعت‌ در جنوب‌ شرقي‌ ايران‌ واقع‌ شده‌ است‌. اين‌ استان‌ بعد ازخراسان‌ دومين‌ استان‌ پهناور كشور است‌ و حدود 11 درصد از خاك‌ ايران‌ را در برگرفته‌ است‌.

شهرهاي‌ مهم‌استان‌ كرمان‌ عبارتند از: بافت‌، بردسير، بم‌، جيرفت‌، رفسنجان‌، زرند، سيرجان‌، شهربابك‌، كرمان‌ و كهنوج‌.

 

ارتفاعات‌ استان‌ كرمان‌ دنباله‌ رشته‌ كوههاي‌ مركزي‌ ايران‌ است‌ كه‌ از چين‌ خوردگيهاي‌ آتشفشاني‌ آذربايجان‌شروع‌ و با انشعاباتي‌ در فلات‌ مركزي‌ تا بلوچستان‌ امتداد مي‌يابد اين‌ رشته‌ كوهها دشت‌هاي‌ وسيعي‌ را در سطح‌استان‌ پديد آورده‌اند. بلندترين‌ اين‌ ارتفاعات‌ كوههاي‌ بشاگرد كوهبنان‌ است‌ كه‌ قلل‌ ديگري‌ از قبيل‌ طغرل‌ الجرد،پلوار، سيرچ‌، ابارق‌ و تهرود را در ميان‌ خود جاي‌ داده‌ است‌. كوههاي‌ ديگري‌ كه‌ از يزد تا كرمان‌ و چاله‌جازموريان‌ كشيده‌ شده‌اند، قله‌هاي‌ مهمي‌ از قبيل‌ مدوار، شهر بابك‌، كوه‌پنج‌، چهل‌ تن‌، لاله‌زار، هزاربحر آسمان‌و... در ميان‌ آنان‌ سر بر آسمان‌ كشيده‌اند.

             

کرمان از کلانشهرهای ایران و مرکز استان کرمان درجنوب شرقی ایران است. این شهر دهمین شهر پرجمعیت ایران و هشتمین شهر بزرگ ایران به لحاظ مساحت است و جمعیت آن طبق سرشماری سال ۱۳۸۵آمار ایران برابر با 515٬114 نفر بوده‌است. به لحاظ اداری، سیاسی و فرهنگی و صنعتی بزرگترین و مهمترین شهر جنوب و جنوب شرق ایران است.به گفته شهرداری کرمان جمعیت فعلی این شهر قریب به750.000نفر است. کرمان به لحاظ تاریخی جزو ۵ شهر اول ایران است. به دلیل وسعت شهری زیاد و گستردگی شهر کرمان، این شهر جزو کلان شهرهای ایران طبقه بندی شده‌است. وسعت کلانشهرکرمان ۱۳٫۱۰۰هکتار است و وسعتی معادل کلانشهر شیراز دارد. جلسه نه کلانشهر ایران بارها در کرمان تشکیل شده‌است. جمعیت شهرکرمان در شب و روز متفاوت است. رشد جمعیتی کرمان بسیار بالاست و این امر خود گویای مهاجرت زیاد به این شهر است. کرمان مرکز منطقه جنوبشرق ایران(شامل استان‌های یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی و کرمان) نیز هست. حاشیه نشینی مهمترین مشکل کلانشهرکرمان است. کرمان در حال تبدیل شدن به شهری الکترونیکی است و این شهر به عنوان پایلوت دولت الکترونیک انتخاب شده‌است و در برنامه‌های توسعه کشور باید به شهری الکترونیکی تبدیل شود.

 

 

 

جاذبه های گردشگری شهر کرمان

افزودن جاذبه گردشگری

هتل های شهر کرمان

افزودن هتل من

رستوران های شهر کرمان

افزودن رستوران من

شرکت های شهر کرمان

افزودن شرکت من

رویداد ها

افزودن رویداد