تلفن پشتیبانی : 09391682004

معرفی جزیره لارک

جزیره لارک+جزیره لارک در هرمزگان+قلعه پرتغالی ها+لارک جزیره ای دیدنی در جنوب

معرفی جزیره لارک

مشاهده نقشه جغرافیایی
درصورت نمایش اشتباه نقشه جغرافیایی پیشایش از شما معذرت میخوایم نقشه ها در حال بروز رسانی می باشد

 

جزیره لارک از آن جزایری است که احتمالا نام آن را زیاد نشنیده اید، جزیره ای که در تنگه هرمز در کنار جزایر قشم، هنگام و هرمز قرار دارد و با جاذبه های گردشگری دیدنی اش می تواند تبدیل به یکی از مقاصد پرطرفدار توریستی شود. این جزیره زیبا سواحل شنی و مرجانی زیبایی دارد که بازدید از آن ها می تواند جذاب و جالب باشد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با جزیره لارک بیشتر آشنا شوید.جزیره لارک در شرق جزیره قشم و در فاصله ۱۶ کیلومتری آن قرار دارد و از کوه های آتشفشانی مخروطی شکل تشکیل شده است. در لارک هم مثل دیگر نقاط جنوب ایران با هوایی گرم و مرطوب روبرو هستید هوایی که ۶ ماه از سال به شدت گرم و ۶ ماه دیگر معتدل است. جمعیت زیادی در این جزیره زندگی نمی کند و کل افراد ساکن در آن حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر هستند که از راه صید ماهی و دامپروری که بیشتر پرورش بز است روزگار می گذراند.  خاک جزیره لارک برای کشاورزی مساعد نیست برای همین زراعت و کشاورزی در اینجا انجام نمی شود.

جزیره لارک+جزیره لارک در هرمزگان+قلعه پرتغالی ها+لارک جزیره ای دیدنی در جنوب

لارک در زمان های گذشته مورد توجه بیگانگان بوده برای همین در آن قلعه ای پرتغالی به چشم می خورد که از جاذبه های مهم و تاریخی این جزیره است. این قلعه که از ملات ساروج، سنگ های مرجانی و دریایی ساخته شده از بناهای مهم شهر است که در گذشته توجه زیادی به آن می شد اما الان به حال خود رها شده است. این قلعه در دوره صفویه و زمان کنترل پرتغالی ها بر خلیج فارس ساخته شده و قدمت آن با قلعه پرتغالی ها در جزیره هرمز و قشم یکی است. قلعه جزیره لارک از قلعه های دو جزیره دیگر بزرگ تر است و به دلیل ستون های چوبی ای که داشته همچنان پابرجا مانده است.
 

جزیره لارک+جزیره لارک در هرمزگان+قلعه پرتغالی ها+لارک جزیره ای دیدنی در جنوب

در این جزیره درختان بزرگ، خانه هایی ۸۰۰ ساله در دل کوه ها، کشتی سوخته و غارهای نمکی از جاذبه هایی هستند که در صورت ساخت جاده و زیرساخت های مناسب می توان از آن ها دیدن کرد، اما الان امکان بازدید از آن ها حتی برای خود مردم لارک هم وجود ندارد.
لارک با اینکه کوچک است اما دره هایی دارد که محل زندگی آهوها و خرگوش هاست. در یکی از سواحل این جزیره لاک پشت هایی تماشایی می بینید و در کنار همه سواحلش از دیدن ماهی های رنگارنگ و گونه های مرجانی لذت می برید. در این جزیره برای تامین آب علاوه بر استفاده از آب برکه ها و چاه ها، آب هفته ای دو بار از بندرعباس آورده می شود.

معرفی جزیره لارک

نظرات شما

:+Google