شهر مجازی

ما را دنبال کنید


شهر مجازی
جامع ترین بانک گردشگری ایران

آرامگاه و گورستان امام زاده حسین

انتشار : 1395/12/01 نویسنده : مدیرسایت بازدید : 18 استان : اصفهان شهر : آران و بیدگل

آرامگاه و گورستان امام زاده حسین

قبرستان و بقعه امامزاده حسین بیدگل مربوط به دوره صفوی - دوره زند است و در آران و بیدگل، خیابان امامزاده هاشم واقع شده و این اثر در تاریخ ۶ اسفند ۱۳۸۵ با شمارهٔ ثبت ۱۷۴۸۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

بقعه امامزاده حسین (ع) بیدگل نسب : نسب این امامزاده بزرگوار با توجه به اسناد خطی موجود به حضرت امام موسی بن جعفرعلیه السلام می رسد.

مساحت : مساحت خود بقعه و حرم 400 متر مربع می باشد.

توضیحات : قدمت ساختمان موجود که مرمت و بازسازی شده است به ثبت میراث فرهنگی کاشان، آران و بیدگل رسیده، به حدود 400 سال پیش و صفویه بر می گردد. این زیارتگاه دارای صحنی بالغ بر 23000 متر مربع بوده و بزرگترین آرامگاه و قبرستان شهرستان به شمار می رود. در داخل بقعه ضریحی فلزی از جنس استیل و شیشه در ابعاد 3×2 روی سنگ امامزادة شریف قرار دارند. بنا به نقل از معتمدین محل علاوه بر این امامزاده بزرگوار در این مکان 7 نفر از اولاد آن بزرگوار نیز مدفون می باشند که محل های دقیق قبور پاکشان معین و مشخص نمی باشد. داخل بقعه و حرم دارای تزیینات هنری از قبیل آینه کاری، گچ بری و کاشیکاری نمی باشد. ضلع بیرونی ایوان حرم این امامزاده کاشیکاری شده و با آیاتی از قرآن کریم زینت یافته است.

آدرس :اصفهان-شهرستان آران و بیدگل-بیدگل-در محلة دَربِِ ریگ بیدگل –خیابان امامزاده هاشم

 


ارسال : 1395/12/01 توسط : مدیرسایت بازدید : 18

رویداد ها

جشنواره گل و گلاب
جشنواره گل و گلاب
گُل غَلتان
گُل غَلتان
برگزاری دهمین جشنواره بین المللی «سیمرغ»
برگزاری دهمین جشنواره بین المللی «سیمرغ»
افزودن رویداد